Koronagalleria

TERVETULOA PUUPIIRTÄJIEN KORONAKAUDEN GALLERIAAN 

Näyttely avoinna  15.4.- 31.8.2020

Kun kriisi tai masennus iskee, taiteella on tervehdyttävä vaikutus. Ilahduta itseäsi tai ystävääsi tilaamalla pieni vedos tai käsintehty kortti suoraan taiteilijalta. Kun kohdalle avautuu mieluisa teos, ota yhteyttä sähköpostitse teoksen tekijään. Hän sopii kanssasi toimitusehdoista ja postittaa kuvan antamaasi osoitteeseen. Hinnoissa on mukana kotimaan postimaksu ja alv. 10%

Lisäämme teoksia sivustolle pitkin kesää. Tervetuloa uudelleenkin vierailemaan galleriassamme.

autio_e_Tuumaustauko
TUUMAUSTAUKO
Fotogravyyri  2019
20 x 15 cm  75 €
……………………….
Elina Autio
lipsanen_roge_uusi

HAUTOMO
Puupiirros, 2018
15 x 15 cm  60 €
……………………….
Maarit Lipsanen-Rogers
maaritlipsanenrogers@gmail.com

Piironen_eija
LUOKKAKOKOUS
Lino japaninpaperille  2020

16,5 x 28,5 cm  99 €
……………………….
Eija Piironen
Tuomisto_jaana

PINKKI PIPO
Puupiirros 2015
17 x 22 cm   100 €
……………………….
Jaana Tuomisto
jaana.tuomisto@kolumbus.fi


Sihvonen_anna

SUMMERWOODS
Öljyväripuupiirros  2016

15 x 20 cm  90 €
……………………….
Anna Sihvonen
ansku.sihvon@gmail.com

viitala_koiranijaminauppeluksissa

KOIRANI JA MINÄ UPPELUKSISSA
Etsaus  2019
10 x 10 cm  99 €
……………………….
Marje Viitala
marje.viitala@kolumbus.fi

.

Pajari_aino

PIKKUPÄSSI
Puupiirros  2012

21 x 30 cm  90 €
……………………….
Aino-Kaarina Pajari
pajari.k.aino@gmail.com

 

Haataja_aini

RUKOUS
Puupiirros  2020

17 x 22 cm  70 €
……………………….
Aini Haataja
aini.haataja@hotmail.com

 

Salminen_jenti

RUOSKA RUOHONKARVA
Monotypia  2019

9 x 12 cm   85 €
……………………….
Jenti H. Salminen
hannele.salminen@kuntaliitto.fi

Kaila-juha

ROTAN VUOSI 2020
(Pula-ajan peltinen rottalelu)
Vesiväripuupiirros 2019
12 x 16,5 cm   20 €
……………………….
Juha Kaila
juha.kaila@kasui.fi

Krohn_Inari

TURVASSA
Viivasyövytys, akvatinta,
bokashi puulaatalta, chine collé 2020
17 x 22,5 cm   100 €
……………………….
Inari Krohn
inari.krohn@gmail.com


Vainio_Leena

TARKKAILIJA 1
Puupiirros, uniikkivedos 2012
9 x 9 cm   60 €
……………………….
Leena Vainio
lmvainio@gmail.com

 

FIB_allan

MASKED MASKS
Puupiirros  2006

15 x 12,5 cm  70 €
……………………….
Allan Fib
tizzi.allan@gmail.com

 

FIB_tizzi

FIRST BORN’S BLESSING
Monilaatta-etsaus  2020

11 x 14,5 cm  90 €
……………………….
Tizzi Fib
tizzi.allan@gmail.com

FIB_marryam

PUT YOUR SOCKS ON
Linoleikkaus  2020

10 x 10 cm  60 €
……………………….
Marryam Fib
tizzi.allan@gmail.com

Holma_hanna
NÄIN IHANAA
(Läpi kaiken / Riemulliset kaverit)
Monotypia 2005
8,5 x 8,5 cm  75 €
……………………….
Hanna Holma
dav

KUKKULUURUU
Puupiirros ja fotografyyri  2016

15 x 15 cm  65 €
……………………….
Taina Rantala
 tainaelina.rantala@gmail.com

dav

KESÄLAIDUN
Öljyväripuupiirros 2019

20 x 29,3 cm  100 €
……………………….
Maritta Meckelborg
 maritta.meckelborg@gmail.com

heilimotarja_uusi
LINTU PIENI  III
Kohopaino uusiopahville 2020

12,5 x 12,5 cm  40 €
……………………….
Tarja Heilimo
NISKANEN_ULLA_kevatta

KEVÄÄN VOIMA
Öljyväripuupiirros 2018
19 x 29  80 €
……………………….
Ulla Niskanen
ulla.niskanen@gmail.com

Kettunen_ella

KOHTI VALOA
Pehmeäpohja, akvatinta  2010

19,5 x 23,5 cm  70 €
……………………….
Ella Kettunen
ellasikettunen@gmail.com

 

Lehto_Teija

KESÄKEINU
Kohopaino  2018

10,5 x 14,5 cm  75 €
……………………….
Teija Lehto
teija.a.lehto@elisanet.fi

Kirjonen_jaana

KUULIJA
Puupiirros  2017

10 x 10 cm  100 €
……………………….
Jaana Kirjonen
jaanakirjonen@gmail.com

 

tuula_pesamuna

PESÄMUNA
Vesiväripuupiirros  2016

9 x 12 cm  30 €
……………………….
Tuula Moilanen
tuulaoutjapan@hotmail.com

suoniemi_uusi

KAIJASET
Vesiväripuupiirros  2018

12 x 17,4 cm  40 €
……………………….
Päivi Suoniemi
pemigraf@gmail.com